Oświęcim: kierowca Mazdy „zarobił” 130 punktów i 20 tys mandatu

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed dokonali analizy nagrania z videorejestratora, które zarejestrowało pościg za kierowcą Mazdy. 25-letni mężczyzna, który uciekał przed funkcjonariuszami, popełnił nie tylko przestępstwo, ale także szereg wykroczeń drogowych, za które mogłyby zostać nałożone aż 130 punktów karnych oraz mandat w wysokości blisko 20 000 złotych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 3 marca 2025 roku, tuż po godzinie 10. Policjanci z grupy Speed, dbając o bezpieczeństwo na trasie Oświęcim–Kęty, zauważyli samochód marki Mazda poruszający się ulicą Piastowską w Łękach. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych, co skłoniło funkcjonariuszy do podjęcia próby zatrzymania go. Jednak kierowca, zamiast się zatrzymać, przyspieszył, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego.

W trakcie ucieczki kierowca mazdy wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej, przekraczał dozwoloną prędkość, wyprzedzał przed przejściami dla pieszych i zmuszał innych kierowców do zjazdu na pobocze. Po wykonaniu skrętu w boczną uliczkę stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci natychmiast podbiegli do samochodu i zatrzymali kierowcę. Okazało się, że 25-letni mieszkaniec gminy Kęty posiadał zakaz kierowania pojazdami, który został orzeczony przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu w ubiegłym roku.

Badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu, jednak test narkotykowy wykazał obecność marihuany. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań toksykologicznych. Dodatkowo, pojazd, którym kierował, nie posiadał ważnej polisy OC ani dowodu rejestracyjnego, który został zatrzymany elektronicznie z powodu usterek zagrażających bezpieczeństwu.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami, 25-latek może zostać skazany na karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, za jazdę pod wpływem narkotyków grozi mu kara do trzech lat więzienia, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz konfiskata pojazdu. Ponadto, za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyzna może otrzymać karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Na podstawie analizy nagrania z videorejestratora, za wszystkie popełnione wykroczenia drogowe, policjanci mogliby nałożyć na kierowcę mazdy 130 punktów karnych oraz mandat w wysokości blisko 20 000 złotych.

Next Post

Oświęcim: Pobił, został schwytany przez policję

wt. mar 11 , 2025
Policjanci z oświęcimskiej komendy zatrzymali 38-letniego mężczyznę, mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o uszkodzenie ciała sąsiada. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 marca 2025 roku, tuż przed godziną 18. Operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie dotyczące pobicia 63-letniego mieszkańca Oświęcimia, który znajdował się w jednym z mieszkań oświęcimskiej Starówki. Na miejsce natychmiast udały […]
pobicie oswiecim sprawca ujety

Przeczytaj