Ulica Zatorska: utrudnienia aż do sierpnia

zatorska oswiecim prace budowlane

Rusza nowy etap prac drogowych. Przedsięwzięcie to wpisuje się w plany budowy obwodnicy miasta oraz mostu na rzece Sole. Prace będą skupione na przebudowie ulicy Zatorskiej, będącej częścią drogi krajowej nr 44. Ulica ta stanowi kluczowe połączenie z nowo powstającą obwodnicą.

Przebudowa ulicy Zatorskiej przyniesie tymczasowe utrudnienia w ruchu drogowym, w tym wprowadzenie jednokierunkowego przejazdu od skrzyżowania ulic Grojeckiej i Zatorskiej w kierunku ronda przy Castoramie, kierującego ruch w stronę Krakowa i Tychy. Ruch w przeciwnym kierunku zostanie przekierowany na objazd przez ulicę Krakowską oraz północną obwodnicę miasta.

Prace na ulicy Zatorskiej mają być realizowane w dwóch etapach, każdy trwający maksymalnie dwa miesiące, zakończone budową i otwarciem dla ruchu nowego ronda. Wykonawca zobowiązał się do maksymalnego skrócenia okresu realizacji prac, aby jak najmniej utrudniać codzienne funkcjonowanie kierowców.

Nowo projektowana obwodnica Oświęcimia, wraz z mostem na Sole, to inwestycja o długości ponad 9 km, która rozpoczyna się od węzła Oświęcim przy budowanej drodze ekspresowej S1. Trasa ta będzie omijać miasto od południa, co znacznie usprawni połączenie z drogą ekspresową Mysłowice-Bielsko-Biała oraz autostradą A4. Nowa obwodnica będzie posiadała dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, z pasami o szerokości 3,5 m każdy.

Mieszkańcy i użytkownicy dróg w Oświęcimiu powinni przygotować się na zmiany i śledzić informacje o alternatywnych trasach oraz planowanych datach zakończenia poszczególnych etapów prac, aby możliwie płynnie dostosować się do zmieniających się warunków drogowych.

Źródło: UM Oświęcim