Ciekawe trasy rowerowe w okolicach Oświęcimia

trasy rowerowe oświęcim

Oświęcim ma wiele do zaoferowania dla miłośników aktywnego wypoczynku, w tym szczególnie dla rowerzystów. Wokół Oświęcimia znajduje się wiele ciekawych tras rowerowych, które zachwycą każdego amatora jazdy na dwóch kółkach. Trasy rowerowe Oświęcim – Skawina, Kraków i Zator.

Trasa nr 1: Oświęcim – Skawina

Jedną z ciekawszych tras rowerowych w okolicach Oświęcimia jest trasa łącząca miasto Oświęcim z miastem Skawina. Trasa ta liczy sobie około 30 km i jest całkowicie asfaltowa, co czyni ją bardzo przyjazną dla rowerzystów. Trasa ta przebiega przez malownicze tereny Beskidu Małego, co zapewnia piękne widoki i jest idealna dla osób, które chcą połączyć aktywny wypoczynek z kontaktem z naturą.

Na trasie znajdziemy wiele ciekawych miejsc, takich jak np. Zamek w Oświęcimiu, Kopalnię Soli w Wieliczce czy też Kościół św. Jana Chrzciciela w Skawinie.

Przeczytaj też: Co warto zobaczyć w Oświęcimiu?

Trasa nr 2: Oświęcim – Kraków

Kolejną ciekawą trasą rowerową w okolicach Oświęcimia jest trasa łącząca miasto Oświęcim z Krakowem. Trasa ta liczy sobie około 70 km i jest również całkowicie asfaltowa. Trasa ta przebiega przez malownicze tereny Beskidu Małego oraz Beskidu Wyspowego, co zapewnia piękne widoki i jest idealnadla osób, które chcą połączyć aktywny wypoczynek z kontaktem z naturą.

Na trasie znajdziemy wiele ciekawych miejsc, takich jak np. Muzeum Auschwitz-Birkenau, Kopalnię Soli w Wieliczce, Kościół św. Jana Chrzciciela w Skawinie czy też Wawel i Stare Miasto w Krakowie.

Trasa nr 3: Oświęcim – Zator

Trzecią ciekawą trasą rowerową w okolicach Oświęcimia jest trasa łącząca miasto Oświęcim z Zatorem. Trasa ta liczy sobie około 40 km i przebiega przez malownicze tereny Beskidu Wyspowego. Trasa ta jest idealna dla osób, które chcą połączyć aktywny wypoczynek z kontaktem z naturą oraz chcą spróbować swoich sił w pokonywaniu stromych podjazdów.

Na trasie znajdziemy wiele ciekawych miejsc, takich jak np. Zamek w Oświęcimiu, Kopalnię Soli w Wieliczce, Kościół św. Jana Chrzciciela w Skawinie czy też Zamek w Zatorze.

Redakcja

Więcej →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *