Koncert zespołu Plateau z gościnnym udziałem Krzysztofa Kiljańskiego: Projekt Grechuta

projekt grechuta oswiecim

W dniu 18 maja 2024 roku, o godzinie 19:00, zapraszamy do Oświęcimskiego Centrum Kultury na niezwykłe muzyczne wydarzenie w ramach projektu Kultura 50/50. Na scenie pojawi się zespół Plateau, wzbogacony o gościnny udział wybitnego artysty, Krzysztofa Kiljańskiego, w ramach koncertu zatytułowanego „Projekt Grechuta”.

Wydarzenie to będzie towarzyszyć XXX Ogólnopolskim Spotkaniom Recytatorów i Śpiewających Poezję pod hasłem „Amor sprawił…”.

„Projekt Grechuta” to czwarty studyjny album zespołu Plateau, który zadebiutował na rynku muzycznym w 2011 roku. Album ten zawiera unikalne aranżacje utworów z repertuaru Marka Grechuty, prezentując je w nowym świetle.

Skład zespołu Plateau, z Michałem Szulimem jako wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem, Karolem Kowalczykiem jako kompozytorem i gitarzystą oraz Marcinem Lizakiem jako współkompozytorem, basistą i gitarzystą, powraca z trasą koncertową, przypominającą klimat albumu „Projekt Grechuta”, który w latach 2011-2013 zrobił ogromne wrażenie na publiczności. Trasa promocyjna obejmująca płytę wówczas objęła wiele miast oraz największe sale koncertowe w Polsce, a także prestiżowe festiwale.

Na scenie obok zespołu Plateau pojawi się wybitny artysta, Krzysztof Kiljański, którego silna więź z „Projektem Grechuta” trwa od samego początku.

W trakcie koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć wiele niezapomnianych utworów, takich jak „Ocalić od zapomnienia”, „Wiosna, ach to ty”, „Dni, których nie znamy”, „Będziesz moją panią” czy „Korowód”.

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są dostępne w cenie 35 złotych. Nie przegap okazji uczestnictwa w tej muzycznej uczcie!

Źródło: ock.org.pl