Najwięksi pracodawcy w Oświęcimiu

najwięksi pracodawcy w oświęciumiu

Oświęcim to ważny ośrodek przemysłowy i gospodarczy, skupiający na swoim terenie wiele przedsiębiorstw z różnych branż. W tym artykule odpowiadamy na pytanie: jacy są najwięksi pracodawcy w Oświęcimiu? Zapraszamy do lektury!

Przemysł chemiczny

Jedną z najważniejszych branż w Oświęcimiu jest przemysł chemiczny. Jako największego pracodawcę w tej dziedzinie możemy wskazać Azoty Tarnów. Jest to firma będąca największym polskim producentem nawozów i jednym z czołowych producentów chemikaliów w Europie Środkowej. W firmie zatrudnionych jest około 3 tysiące pracowników.

Przemysł odzieżowy

Kolejną ważną branżą w Oświęcimiu jest przemysł odzieżowy. Największym pracodawcą w mieście w tej branży jest polska firma LPP, będąca właścicielem takich marek, jak Cropp, House i Reserved. Zatrudnionych tu jest około 2000 osób, pracujących w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na terenie miasta.

Inne firmy w tej branży to Vistula Group, Lux-Pol czy też 4F.

Przeczytaj też: Skąd się wzięła nazwa miasta Oświęcim?

Przemysł meblowy

Oświęcim to także ważny ośrodek przemysłu meblarskiego. Za największego pracodawcę w tym sektorze należy uznać Black Red White. Jest to jeden z czołowych polskich producentów mebli, a w Oświęcimiu zatrudnia szacunkowo ponad 1000 pracowników.

Przemysł elektroniczny

W Oświęcimiu działa również kilka dużych firm z branży elektronicznej, a wśród nich firma Jabil. Firma ta jest światowym liderem w dziedzinie produkcji elektroniki i zatrudnia ponad 800 osób w swoim zakładzie produkcyjnym, który mieści się na terenie naszego miasta.

Przemysł budowlany

Ostatnią ważną branżą w Oświęcimiu jest przemysł budowlany. Reprezentantem tego sektora jest firma Budimex, jeden z czołowych wykonawców budowlanych w Polsce. Zatrudnia ona ponad 500 osób w swoich oddziałach w Oświęcimiu.

Podsumowując, Oświęcim to miasto z bogatą ofertą zatrudnienia w różnych branżach, od przemysłu chemicznego po budowlany. Najwięksi pracodawcy w Oświęcimiu reprezentują więc wiele różnych sektorów przemysłu, handlu i usług, dając pracę tysiącom mieszkańców.